تیم ورزش

خانه / تیم ورزش
تیم ورزش

تیم ورزش

نقش و اهمیت فعالیت های بدنی دیر زمانی است که در میان افراد کم تحرک شناخته شده است،این مسئله باعث شد تا افراد جامعه تمایل پیدا کنند نسبت به تاثیرات مختلف فعالیت های بدنی حساس شوند و تلاش نمایند تا دانش و اطلاعات خود را توسعه بخشند.زندگی ماشینی امروز باعث کاهش میزان فعالیتهای فیزیکی و در نتیجه تحلیل توده عضلانی افراد می شود که در نهایت میزان انرژی پایه بدن کاهش می یابد. افزایش فعالیتهای فیزیکی می تواند باعث بهبود وضعیت سلامتی شود.

1-ورزش کمک میکند راحت تر بخوابید:

تحقیقات نشان داده است که به طور میانگین 20 الی 30 دقیقه ورزش برای 3 تا 4 روز در هفته کمک می کند که خواب راحت تری داشته باشید.

ورزش کمک میکند راحت تر خوابتان ببرد و بهتر بخوابید و ساعت خوابتان را هم بیشتر خواهد کرد. همچنین کیفیت خواب شما را هم بالاتر خواهد برد و سبب می شود خواب عمیق تری داشته باشید.

2-باعث میشود دیرتر پیر شوید و از مرگ نا به هنگام جلوگیری میکند:

هر چقدر سنتان بالاتر میرود ورزش منظم می تواند شما را از نظر بدنی متناسب و سالم نگاه دارد همچنین وضعیت پوست و ماهیچه های شما را هم بهتر خواهد کرد،قابلیت انعطاف بدن را بالا می برد و از بسیاری بیماری ها مثل پوکی استخوان و بیماری های قلبی جلوگیری خواهد کرد.

3-باعث تحکم مفصل ها؛ ماهیچه ها و استخوان ها میشود:

با افزایش سن قابلیت انعطاف در مفصل ها و ماهیچه ها و کاهش تراکم استخوان ها اتفاق می افتد. ورزش منظم باعث میشود این اتفاق در سنین پیری به تعویق بیفتد.

4-سیستم دفاعی بدن را بالا می برد:

در نوجوانان و بزرگسالان ورزش می تواند یک محرک طبیعی برای سلول های دفاعی به حساب آید. در سنین پیری سیستم دفاعی بدن ضعیف می شود اما ورزش منظم می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از ابتلا به بیماری گوناگون شود.

5-باعث تقویت حافظه می شود:

ورزش به صورت روزانه 45 دقیقه باعث افزایش تمرکز و هوش افراد می شود. ورزش های هوازی همچنین باعث می شود قسمت های جلویی و جداره های بالایی مغز که به تمرکز مرتبط است را تحریک کند.

6-باعث افزایش اعتماد به نفس می شود:

ورزش مداوم و منظم باعث افزایش روحیه در فرد و قوای بدنی می شود و باعث می شود افراد روحیه بهتری پیدا کنند.

7-فشارهای عصبی،اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد:

در هنگام ورزش بدن شروع به تولید اندروفین می کند که اعصاب را تسکین می دهد و باعث افزایش آسودگی خیال می شود.

به طور کلی نوع فعالیت بدنی و طول مدت آن بسته به نوع فرد،سن،بیماری های مختلف،نوع رژیم افراد متفاوت است.

تنظیم برنامه منظم ورزشی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید زیر نظر پزشک تحت درمان و مربی ورزشی صورت پذیرد.

برای ورزش موثر و مفید جهت کاهش وزن و تناسب اندام باید سعی کنید طول هر جلسه شما 45 دقیقه و بیشتر باشد و حداقل 3 بار در هفته جلسات شما تکرار شود. شدت ورزش باید به گونه ای باشد که ضربان قلبی شما کمی از حالت عادی بالاتر رود ولی کیفیت هوازی ورزش حفظ گردد.

مراحعین محترم میتوانند برای تعیین وقت و دریافت برنامه ورزشی زیر نظر تیم فیزیولوژیست ورزشی مجموعه با مطب تماس حاصل نمایند:

tel:021-88794416-7