تغذیه مادران

خانه / تغذیه مادران
تغذیه مادران

تغذیه مادران

سه ماه اول بارداری (هفته اول تا 14)

سه ماه اول بارداری از مهترین دوران بارداری به شمار می رود چرا که تشکیل ارگانها و اعضاء مختلف بدن در این سه ماه صورت می گیرد و در ماه های بعد فقط گسترش و تکامل اندامها و ارگانها اتفاق می افتد .

از طرفی در چند هفته اول بارداری مادر از بارداری خود بی خبراست و شاید نکات مهم تغذیه ای و دارویی را رعایت نکند که این امر می تواند بسیار آسیب رسان باشد از هفته 6 تا 14 هفته بارداری اغلب مادران دچار علائمی مانند تهوع، ضعف، سردرد و افت افشار خون می شوند .این علائم در بعضی از ماداران به حدی شدید است که مادر نمی تواند تغذیه نرمال روزانه را داشته باشد . که در صورت تداوم و شدت زیاد نیازمند مراقبت درمانی می باشند .

کنترل علائم با دارو و یا تغذیه وریدی ( از طریق سرم) تحت نظر پزشک صورت می گیرد .

کمبود های تغذیه ای و عواقب آن در بارداری

*اسید فولیک:

کمبود اسید فولیک یا ویتامینB9 احتمال نقص درتشکیل نخاع( لوله عصبی )را بالا می برد .

لوله عصبی قسمتی ازساختار جنین است که به مغز و طناب نخایی ، عقب جمجمه و قسمتهای عصبی مهره ها تبدیل می شود .

اگر تکامل جنین به طور طبیعی انجام نشود ممکن است نوزاد با نواقصی در بخشهای ذکر شده به دنیا آید.

دستگاه اعصاب مرکزی جنین در ابتدا مانند یک توده سلولی می باشد ودر طی تکامل به درون لوله عصبی گسترش میابد . جلوی این لوله حدود 23 روزپس از حیات جنین بسته می شود وبه مغز تبدیل می شود انتهای دیگر لوله که در حدود   28 روز پس ازحیات جنین بسته می شود به انتهای پایینی نخاع تبدیل می شود .

کمبود ویتامینB9  با اسید فولیک احتمال عدم بسته شدن این لوله عصبی را به صورت قابل توجهی بالا می برد . 

اسید فولیک از دسته ویتامین ها ی محلول در آب می باشد که در بدن ذخیره نمشود . بنا بر این دریافت روزانه یک میلی گرم اسید فولیک از زمانی که زوجین تصمیم به بارداری دارند ،توصیه می شود چرا که زمانی که مادر به بارداری خود پی برده لوله عصبی جنین تشکیل شده است.

کمبود ویتامین D

ویتامین  Dنه  تنها در استحکام استخوانها بلکه در بهبود سیستم ایمنی نقش دارد کمبود این ویتامین در دوران بارداری در متابولیسم گلوکز اختلال ایجاد می کند و هچنین احتمال عفونتهای واژینال بالا میرود . از طرفی در دیواره رحم گیرنده های زیادی از ویتامین Dوجود دارد در صورت کمبود ویتامینِD، انقباضات رحمی تحت تاثیر قرار می گیرد بنابراین احتمال سزارین بیشتر می شود .

مواد غذایی ممنوع در دوران بار داری :

1-انواع گوشت های خام می تواند به دلیل آلودگی با کتریایی(توکسو پلاسموزیس و سالمونلا )ایجاد بیماری کند.

2-ماهی های حاوی جیوه بالا :

مادران باردار شیرده و خانمهای که در چند ماه آینده قصد بارداری دارند ، باید از مصرف ماهی های حاوی جیوه بالا پرهیز کنند ماهی که در آب های آلوده پرورش داده شده اند حاوی جیوه زیادی می باشند .

سازمان غذا دارو آمریکا لیست ماهی های حاوی جیوه بالا از قرار زیر اعلام می کند.

1-ماهی کوسه2 – انواع از ماهی های تن 3- ماهی شیر

ماهی های که جیوه کمتری دارنند مانند میگو- ماهی تیلاپیا -ماهی سفید – کفال- قزل آلا و سالمون را در هفته به میزان 60 یا 90 گرم مصرف شود

3-گوشتهای دودی شده ، نمک بالا باعث مسمومیت دوران بارداری ونوسانات فشار خون می شود که باید حذف شود.بیش از صدها نوع مواد سمی در دودی کردن ایجاد میشود .این سموم سرطان زا می باشد و مخصوصا در دوران بارداری باعث عوارض جدی به جنین می شود.

4- تخم مرغ خام : تخم مرغ خام می تواند به سالمونلا آلوده باشد و مادر را مبتلا کند .

تخم مرغ خام در دسر کاستارد ، سس مایونز سس سزار و بستنی های خانگی استفاده می شود .

5- لبنیات غیر پاستوریزه :

لبنیات باید حتما پاستوریزه باشد در غیر این صورت می تواند با کتری بروسلا آلوده باشد و باعث بروز بیماری تب مالت یا بروسلوز شود درمان این بیماری با آنتی بیوتیک وداروهای کورتونی طول دوره درمان طولانی است و سلامت جنین به شدت به خطر می افتد استفاده از پنیر های تازه و غیر پاستوریزه نیز توصیه نمی شود . این پنیر ها احتمال آلودگی به باکتری لیستریا را دارند که در صورت ابتلاء مادر آلودگی از طریق جفت و مایع آمنیوتیک به جنین می رسد . از عوارض آن می توان تولد نوزاد نارس وسقط جنین را نام برد . گاهی اوقات نوزادی که مادر در دورران بارداری دچار لسیتریوزیس شده بدون مشکلی به دنیا می آید ولی در هفته های اول تولد دچار عفونت خون ، مشکل تنفس و منژیت میشوند .

6-جگر جزء مواد غذایی ممنوع در دوران بارداری است .ممنوعیت جگر به دلیل مقدار بالای ویتامین  A  که در نتیجه ی آن احتمال سقط جنین و احتمال نقص در رشد نمو افزایش می یابد.همچنین مقداری از داروهایی که دام استفاده کرده در بافت کبد(جگر) تجمع می کند که در اثر مصرف جگر وارد بدن مادر میشود

7-در یافت کافین در دوران بارداری باید محدود باشد محدودیت کافئین دریافتی به Mg 200  در روز ضروری است مصرف بیش از اندازه کافئین در دوران بارداری باعث تولد نوزاد با  وزن کم می شود همچنین احتمال سقط جنین بالا می رود .     

این میزان کافئین در 6 لیوان cc 120 چای وجود دارد

2 لیوان قهوه دم کردنی نیز حاوی حدود mg200 کافئین می باشد

مادران باردار و شیرده میتوانند از طریق تماس با مطب و تعیین وقت ، رژیم خود را از متخصصین مجموعه mhc دریافت کنند:

tel:88794416-7