شش جایگزین برای آب

خانه / اخبار / شش جایگزین برای آب
شش جایگزین برای آب

شش جایگزین برای آب

آیا از نوشیدن آب خسته شده اید؟ ما به شما ۶ جایگزین معرفی میکنیم که بدون نیاز به شکستن رژیم خود بتوانید از آنها به جای آب استفاده کنید. شما میدانید که بدنتان باید هیدراته باقی بماند و آب بهترین گزینه ی بدون کالری است. اما زمان هایی هستند که شما نمیخواهید آب خالی بخورید. بنابراین گزینه های غذایی زیر میتوانند انتخاب های خوبی برای شما باشند چراکه علاوه بر اینکه نیاز شما به اب را تامین میکنند، باعث برهم خوردن رژیم غذاییتان هم نمیشوند.

۱- detox water:

آب دتوکس یکی از روش های معروف برای کاهش وزن است که در زمان های مختلف استفاده می شود و البته دلایل متفاوتی هم برای مصرف آن وجود دارد. شما نه تنها میتوانید از آب دتوکس برای کاهش وزن استفاده کنید بلکه این آب مزه ی خوبی هم دارد و باعث دفع سموم بدنتان میگردد. این آب هیچ کالری ای ندارد و البته میتواند براحتی جلوی گرسنگی شما را بگیرد. علاوه بر این، آب های دتوکس میتوانند متاولیسم بدنتان را افزایش دهند. برای تهیه ی آن کافیست تا مواد مورد نظر خودتان را( نظیر سیب و دارچین، لیمو، گریپ فروت، خیار و غیره) در ته بطری نوشیدنیتان بریزید. سپس آن را تا یک دوم از یخ و سپس با آب پر کنید.و قبل از سرو کردن به مدت ۱ ساعت در فریزر قرار دهید. تا زمانی که مواد مزه شان را از دست نداده اند، شما میتوانید ۲ تا ۳ بار همین کار را تکرار کنید.

۲- چای سبز:

اگر میخواهید علاوه بر هیدراته شدن، وضعیت سلامت خود را هم ارتقا دهید از چای سبز استفاده کنید. چای سبز حاوی ترکیبات شیمیایی گیاهی است که تحقیقات نشان داده اند که خواص ضد بیماری دارند. درواقع، چای سبز میتواند فشار خون و کلسترول را کاهش دهد و جریان خون را بهبود بخشند. آن را با ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری آب میوه ۱۰۰ درصد طبیعی یا ۱ قاشق چایخوری عسل شیرین کنید. اگر طرفدار چای سبز نیستید، هرگونه دیگری از چای که دم میکنید میتواند گزینه کم کالری ای باشد.

۳- قهوه:

قهوه در هنگام رژیم غذایی دارای محدودیتی نیست. درواقع کالری موجود در شکر و خامه هستند که کالری بالایی دارند و رژیم شما را از وضعیت خود منحرف میکنند نه خود قهوه. اگر شما علاقه مند به نوشیدن یک فنجان قهوه در طول روز هستید، تا جایی که بتوانید مقدار خامه و شیرین کننده های آن را به یک قاشق چایخوری محدود کنید میتوانید از آن استفاده کنید. و یا میتوانید قهوه های طعم داری نظیر طعم فندق یا موکا دم کنید که میتوانید طعم خامه را دریافت کنید ولی کالری اضافه ای دریافت نکیند. اگر اغلب از کافیین استفاده نمیکنید یا نوشیدنی های کافیین دار دیگری را در همان روز مصرف کرده اید، مطمین شوید که قهوه های بدون کافیین  را انتخاب میکنید.

۴- شیر:

یک لیوان شیر کم چرب تنها حاوی ۹۰ کالری است ولی سرشار از کلسیم، ویتامین دی و پروتئین  میباشد که شما را هم سیر میکند و هم هیدراته. اگر علاقه مند به یک ترکیب شیرین هستید، شیرکاکائو کم کالری هم میتواند یک انتخاب خوب باشد چرا که در هر فنجان تنها ۱۴۰ تا ۱۶۰ کالری دارد. یک لیوان شیر کم چرب ۱ درصد را جایگزین ماست یا پنیر منوی غذایی خود کنید و یا یک فنجان شیرکاکائو کم چرب را جایگزین یک اسنک ۱۵۰ کالری ای خود نمایید.

۵- چای یخی میوه ای:

چای های میوه ای بسته بندی شده بسیار پرطرفدارند اما بیشتر آنها سرشار از شکر و کالری های اضافه ای هستند که شما به آنها نیازی ندارید. چای یخ زده خود را با دم کردن و سپس سرد کردن یکی از انوع مختلف چای های موجود درست کنید. برای طعم دهی بیشتر و مقداری شیرین کردن، یک لیمو تازه یا آب پرتقال و یا تکه های مرکبات را با آن ترکیب کنید و یا با تکه های یخ حاوی نیمی آب و نیمی آب میوه سرو نمایید. اگر میخواهید که بیشتر از یک لیوان چای بنوشید مطمئن شوید که انواع بدون کافئین را انتخاب نمایید.

۶-آب سبزیجات:

گوجه فرنگی کنسرو شده و آب سبزیجات بسیار خوب و کم کالری هستند و روشی است که میتوان سبزیجات بیشتری را مصرف نمود. علاوه براین آب سبزیجات آماده میتوانند شما را هیدراته کنند اما میتوانند مملو از سدیم هم باشند. اگر شما آبمیوه گیری و یا مخلوط کن دارید میتواننید خودتان آب سبزیجات را بگیرید .بدین صورت که سبزیجات تازه و حتی کمی میوه تازه برای شیرین کردن به آن اضافه کنید. شما در یک لیوان میتوانید آب طبیعی و مواد مغذی زیادی را دریافت کنید . حتما خیار، سیب، و خنک کننده نعنایی را هم امتحان کنید.