بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت سوم

خانه / اخبار / بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت سوم
بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت سوم

بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت سوم

پس از معرفی آجیل ها به عنوان یکی از بهترین غذاهای مغز، نوبت به معرفی یکی دیگر از مواهب طبیعت می رسد که البته تقریبا همگان بر این باورند که خواص خارق العاده ای در آن نهفته است.

سیب! میوه ای که به حق نشان سلامتی و نشاط است. عقیده بر این است که مصرف سیب می تواند باعث شود که دیگر نیازی به مراجعه به پزشک نداشته باشید. در نتیجه در زیر به بیان برخی خواص اعجاب آور این میوه ی خارق العاده می پردازیم.

سیب سرشار از استیل کولین(نوعی انتقال دهنده عصبی) است که باعث افزایش تحرک و ادراک حسی می گردد. علاوه براین، این میوه اضطراب و نگرانی را کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهند که دانش آموزانی که در وعده ی نهار سیب می خورند، در امتحانات بعد از ظهر تا ۷ نمره افزایش نمره را تجربه کرده اند. افزایش سلامت مغز، ارتقای عملکرد شناختی و کاهش خطر ابتلا به آلزایمر از دیگر فواید مصرف سیب است. درواقع این میوه سرشار از آنتی اکسیدانی به نام کوئرستین است که از سلول های مغزی مراقبت می کند. محققان دریافته اند که کوئرستین می تواند از مغز در برابر رادیکال های آزادی محافظت کند که با تخریب لایه ی بیرونی مغز، توانایی شناختی فرد را کاهش می دهند. باید توجه داشت که بیشترین کوئرستین سیب در پوست آن قرار دارد و بنابراین توصیه می شود که حتما پوست این میوه ی سلامتی را در برنامه ی غذایی خود جای دهید.

درنتیجه و با توجه به مطالب گفته شده، اگر می خواهید در ایام امتحانات علاوه بر داشتن رژیم غذایی سالم، نمرات بسیار بالاتری را در امتحاناتتان کسب کنید، از خوردن سیب غافل نشوید!