بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت پنجم

خانه / اخبار / بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت پنجم
بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت پنجم

بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت پنجم

بعد از معرفی آجیل ها و برخی میوه ها به عنوان یکی از بهترین غذاهای مغز، حال به سراغ ماده ی غذایی دیگری می رویم که به بهبود عملکرد مغزی ما کمک می کند. این ماده ی غذایی که در ادامه به معرفی آن می پردازیم، یک نوع ریشه است که خواص بسیاری دارد.

این ریشه ی شفابخش، زردچوبه نام دارد که یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان هایی است که میتوان از آن در درمان انواع بیماری ها، از خستگی تا سرطان، استفاده کرد!  

مطالعات زیادی وجود دارند که نشان می دهند زردچوبه از سلول های مغزی دربرابر انواع بیماری های عصبی، شامل آلزایمر و تومورهای مغزی محافظت می کند. برای مثال، زردچوبه سرشار از کورکومین یا دی فرولوئیل متان است که می تواند انسداد عروق مغزی را باز کند و یک داروی ضد سرطان بسیار قوی است. علاوه بر این زردچوبه می تواند در درمان بیماری های کبدی و ریوی، متابولیک و قلبی و عروقی بسیار کمک کننده باشد.

توصیه می شود که در ایام امتحانات سعی کنید تا زردچوبه را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید. چرا که مطالعات نشان می دهند افرادی که روزانه دو بار از کورکومین زردچوبه استفاده کرده اند، تا ۲۸ درصد در آزمون های حافظه، از خود پیشرفت نشان داده اند( البته برای اینکه نتایج موثرتری بگیرید می توانید از عصاره های زردچوبه موجود در بازار استفاده کنید که حداقل ۹۵ درصد کورکومین دارند).

توجه کنید که حتما زردچوبه را از مکان های معتبر و مطمئن خریداری کنید چراکه برخی موادی که به عنوان زردچوبه فروخته می شوند، تنها طعم و بوی زردچوبه را دارند ولی در اصل به کبد آسیب جدی می رسانند.