بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت ششم

خانه / اخبار / بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت ششم
بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت ششم

بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت ششم

در این قسمت ما به معرفی دو نوع دیگر از غذاهای تقویت کننده مغز می پردازیم که مصرف آنها در ایام امتحانات توصیه می شود چرا که می توانند عملکرد شما را افزایش دهند و باعث شوند تا بتوانید نمرات بهتری را کسب کنید.

سالمون:

یکی دیگر از بهترین غذاهایی که خوردن آن در ایام امتحانات توصیه می شود، ماهی سالمون است. روغن امگا ۳ موجود در این ماهی یکی از اولین دلایلی است که باعث می شود تا مصرف این نوع ماهی را توصیه کنیم. افزایش قدرت یادگیری، کاهش خطر ابتلا به افسردگی، افزایش حافظه و افزایش قدرت شناختی فرد از جمله  فواید مصرف سالمون بخصوص در ایام امنتحانات است.

توجه داشته باشید که به دلیل زباله های انسانی موجود در دریاها، تمام سالمون های وحشی (آزاد) جیوه دارند، اما باز هم سالمون های آزاد نسبت به نوع پرورشی آن بهتر هستند چرا که در انواع پرورشی مقادیر امگا۳ کمی وجود دارد.

تخم کدو:

تخم کدو سرشار از چربی های مفید برای مغز است که بدن ما نمی تواند آنها را تولید کند. بنابراین خوردن آنها در ایام امتحانات می تواند برای مغز بسیار کمک کننده باشد.  ضمنا تخم کدو سرشار از روی(زینک) است و مخصوصا مصرف آن به آقایان توصیه می شود، چرا که مردان بیشتر از زنان، روی از دست می دهند. در زمان های استرس آور نظیر ایام امتحانات، بدن  ما مقدار زینک بیشتری را مصرف می کند و بنابراین خوردن تخم کدو باعث می شود تا علاوه بر جبران سریع زینک بدن، استرس فرد کاهش یابد و بدن قوی تری داشته باشد.