بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟ قسمت اول

خانه / اخبار / بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟ قسمت اول
بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟  قسمت اول

بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟ قسمت اول

همه­ ی ما می­ خواهیم که غذاهای سالم­ تری بخوریم و اهمیت این مسئله زمانی دوچندان می­ شود که به بیماری­ هایی نظیر دیابت، چاقی مفرط و یا بیماری­ های قلبی دچار باشیم. علاوه براین، همه ­ی ما به انرژی زیاد و ظاهری خوب هم نیاز داریم. به منظور کسب سلامتی و انرژی فراوان، بدن ما نه به قرص­ ها، مکمل­ ها و یا آمپول­ های مختلف، بلکه به بنیه­ ی غذایی سالمی نیاز دارد و در واقع غذاهای سالم مغز هستند که می­ توانند باعث شوند شما با موفقیت امتحانات خود را پشت سر بگذارید. البته استفاده از مکمل­ ها در کنار تغذیه­ ای مناسب می­ تواند در کوتاه مدت و به صورت موقتی انرژی شما را افزایش دهند، مخصوصا زمانی که وقت کافی برای مطالعه درس­ هایتان ندارید! ما در اینجا سعی داریم تا بهترین غذاهایی را به شما معرفی کنیم که برای مغز بسیار مفیدند، اما قبل از معرفی آنها، ابتدا واژه ی غذای مغز را به صورت مختصر تعریف می کنیم.

غذای مغز چیست؟

   مغز شما ۲۰٪ از گلوکز،۳۵٪ از ویتامین­ ها و مواد معدنی،۴۰٪ از آب و ۵۰٪ از چربی کل بدن شما را مصرف می­ کند! این موادی است که این عضو خاص، در زمان سازماندهی همه امور از آنها استفاده می­ کند. درنتیجه غذاهایی که باعث تقویت و تغذیه­ ی مغز ما می­ شوند، آنهایی هستند که مقادیر زیادی چربی، مواد مغذی، آب و البته کمی کربوهیدرات( یا گلوکز) برای مغز ما فراهم می­ کنند. البته نکته ­ای که وجود دارد این است که غذای بخصوصی وجود ندارد که بتواند تمام این مواد غذایی را برای بدن ما فراهم کند و ما باید چندین غذای مختلف را مورد استفاده قرار دهیم.

ما نهایت تلاشمان را کرده ایم تا این غذاهای مختلف را به شما معرفی کنیم تا در ایام امتحانات بتوانید بهتر از همیشه از آنها سربلند بیرون بیایید.