بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت چهارم

خانه / اخبار / بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت چهارم
بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت چهارم

بهترین غذاها برای تقویت مغز در زمان امتحانات چه چیزهایی هستند؟قسمت چهارم

در سلسله مباحث بیان شده حول معرفی بهترین غذاهای مغز که می توانند عملکرد ما را در ایام امتحانات ارتقا دهند، به بیان خواص منحصربفرد آجیل ها و سیب در حفاظت از سلول های مغزی پرداختیم. حال به بیان خواص یکی دیگر از مواهب طبیعی می پردازیم که استفاده از آن می تواند عملکرد ما را در امتحانات افزایش دهد.

بلوبری  که در فارسی به نام زغال اخته آبی یا تمشک آبی شناخته می شود یک بسته ی طبیعی برای تقویت مغز است. یک عدد بلوبری بیش از هر میوه و یا سبزی دیگری حاوی آنتی اکسیدان است. این مواد مغذی موجود در بلوبری می توانند باعث افزایش حافظه، درک کلامی، تصمیم گیری و توانایی [محاسبات] عددی گردند.  علاوه بر این، افزایش توانایی یادگیری، مهارت های تحلیلی و تمرکز از دیگر فواید استفاده از بلوبری است. مطالعات بر روی حیوانات نشان می دهند که آنتی اکسیدان موجود در بلوبری در نواحی خاصی از مغز جمع می شوند که برای هوش بسیار ضروری هستند. این آنتی اکسیدان ها به طور مستقیم با پیر شدن نورون ها مقابله می کنند که همین کار، باعث بهبود سیگنال دهی سلول ها می شود. مطالعات مختلف بر روی انسان ها هم این موضوع را تایید می کنند. علاوه بر این با مصرف این میوه ی آبی رنگ می توانید در برابر ابتلا به بیماری آلزایمر و پارکینسون بیمه شوید.

بلوبری کالری کمی دارد و از این رو می تواند به راحتی در هر رژیم غذایی گنجانده شود. این میوه سرشار از ویتامین C،K و منگنز است. ۸۵درصد یک فنجان بلوبری(۱۴۸ گرم) از آب تشکیل شده است و فقط ۸۴ کالری، ۱۵ گرم کربوهیدرات و ۴ گرم فیبر دارد.

علاوه بر این، بلوبری خواص دیگری هم دارد. کاهش تخریب DNA و درنتیجه حفاظت از فرد دربرابر سرطان و پیری، کاهش فشار خون، کاهش مشکلات قلبی، کاهش اثرات دیابت و کاهش آسیب دیدن ماهیچه ها در اثر تمرین های ورزشی دشوار از دیگر هدایایی است که این میوه به شما تقدیم می کند.

بنابراین، سعی کنید تا حتما این میوه ی خوشمزه و البته مقوی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا با اینکار، سلامتی را به خودتان هدیه دهید.